O nás

Tento blog pro vás píší Michal Vališ a Jana Růžičková. Jako partneři v životě i zaměstnání máme společné hodnoty. Máme rádi, když se věci dělají smysluplně a s ohledem na širší souvislosti a dopady, a proto jsme v roce 2009 založili rodinnou společnost AMWA Organic, kterou jsme zasvětili jednomu našemu velkému přání: přinést do České republiky biotextil a seznamovat vás s jeho přínosy pro životní prostředí a zdraví lidí, abyste se mohli skutečně informovaně rozhodovat, jaký směr textilního průmyslu chcete podporovat, jaký chcete, aby náš svět v budoucnu byl…

Ekologie a trvalá udržitelnost pro nás není jen práce, ale životní přesvědčení. Žijeme se třemi dětmi uprostřed krásné přírody na pomezí Středočeského kraje a Vysočiny, na stařičkém statku s kouzelným starým sadem nedaleko Čáslavi, kam jsme přesyceni spěchem, stresem a malicherností moderního života ve městě přesídlili v roce 2008. Na naší zahradě pěstujeme zeleninu a ovoce v souladu s permakulturními principy a těšíme se i z dalších výhod bydlení na vesnici – například z možnosti vyrábět si domácí sýry z mléka z rodinné farmy z nedaleké vesnice, péct domácí chleba a vyrábět si další potraviny z vlastních či místních zdrojů.

Ačkoliv žijeme v blízkém vztahu s přírodou, nemyslíme si, že by bylo jakkoliv možné či přínosné vracet se takzvaně „na stromy“ a naopak využíváme moderní technologie, slouží-li k užitku či povznesení ducha (například internet :-D). Věříme v cestu kupředu, nikoliv zpátky, a doufáme, že se nám podaří přinést vám zajímavé a přínosné informace, které vám třeba pomohou nalézt nové způsoby, jak žít v příjemnějším prostředí, být zdravější a cítit se lépe.